Gra miejska Ace Ventura Team

Gra Miejska - Ace Ventura Team

Ciekawa gra miejska nastawiona na współpracę pomiędzy zespołami biorącymi udział w grze i realizującymi wspólny cel związany z wizerunkiem firmy.Konwencja gry, oparta na postaci detektywa Ace ventury gwarantuje szalone pomysły i dobrą zabawę. Uczestnicy wcielają się w zespół wpierający detektywa, starają się spełnić oczekowania porywaczy i odnaleźć zaginione zwierzęta.

Cel: Teambuilding, integracja, incentive
Miasto: Warszawa, Łódź, Kraków inne miasta

(Jesteśmy w trakcie aktualizacji oferty. Poniższy tekst opisuje ogólnie organizowane przez nas gry miejskie. jeżeli są Państwo zainteresowani konkretnym scenariuszem prosimy o kontakt. Wkrótce na tej stronie ukaże się pełna informacja o scenariuszu.)

Dla każdej firmy niezwykle ważne jest, aby pracownicy ale także klienci czuli się związani z marką oraz aktualną ofertą. Jednym z najoryginalniejszych pomysłów działu marketingu było zakupienie dla firmy chomika Alfreda - oficjalną maskotkę firmy. Myśl o tym, że zwierzęta związane z marką powtórzą sukces Forfitera – najpopularniejszego w Polsce aligatora - sprawiała, że Zarząd nie szczędził pieniędzy na projekt. Zwierzątko, miało zostać zaprezentowane na organizowanej co kwartał konferencji prasowej. Stała się jednak rzecz, której nikt nie przewidział! Chomik został porwany! Wszystkie ślady wskazują na szpiegostwo przemysłowe. Brak pupila uniemożliwia prezentację podczas konferencji prasowej, do której pozostało już tylko kilkanaście godzin. W tej sytuacji Zarząd wzywa do rozwiązania zagadki słynnego specjalistę od zaginionych zwierząt - detektywa Ace'a Venturę, który ze względu na presję czasową włącza do akcji wszystkich pracowników firmy. Od momentu jego przybycia nic już nie będzie takie samo.

Przebieg gry

Celem gry każdego zespołu, a jednocześnie wszystkich graczy jest odnalezienie zaginionych pupilów firmy. Gracze spotykają się w sali konferencyjnej w siedzibie firmy. Osoba z zarządu firmy lub przedstawiciel organizatorów wprowadza graczy w fabułę gry i anonsuje przybycie Pana Ace'a Ventury. Przy wyświetlanych w tle najlepszych scenach z filmów do pomieszczenia wkracza słynny detektyw. Zapewnia zgromadzonych, że odnajdzie Alfreda, ale tylko przy udziale pracowników firmy. Stawia także dodatkowy warunek: pełną akceptację dla jego stylu pracy, w tym także ekscentrycznego wyglądu. Gracze zostają podzieleni na zespoły robocze. Pierwszym zadaniem jest upodobnienie się do lidera akcji ratunkowej. Każdy uczestnik otrzymuje: okulary przeciwsłoneczne, tubkę z żelem do włosów. W trakcie przebierania się uczestników organizatorzy w osobnym pomieszczeniu spotykają się z liderami zespołów wyjaśniając im zasady gry i przekazując materiały. Po przebraniu się wszystkich uczestników i powrocie liderów organizatorzy wręczają wszystkim uczestnikom legitymacje detektywistyczne Ace Ventura Team. Wykonując główne zadania uczestnicy gry kompletują materiały śledztwa i zdobywają wskazówki umożliwiające odnalezienie zwierząt. Uczestnicy będą mieli do wykonania ok 10 zadań.

Materiały i gadżety
W trakcie gry miejskiej uczestnicy posługują się materiałami (kartą gracza, planem gry, kartami przedmiotów) w postaci profesjonalnych kolorowych wydruków. W trakcie gry zespoły otrzymują, kolekcjonują materiały podobne do tych otrzymywanych w grach RPG, które reprezentują zdobyte przez zespół przedmioty, czy specjalne właściwości. Przy realizacji zadań w mieście uczestnicy wykorzystują podsłuchy kierunkowe, wykrywacze metalu, zestawy detektywistyczne, lampy UV, fotokody, tablety oraz inne technologiczne nowinki.