fbpx

Gwiezdny list to wielojęzyczna gra miejska, która odbyła się 25 września 2010 roku na warszawskim Powiślu, w przeddzień Europejskiego Dnia Języków.

Współorganizatorem tego przedsięwzięcia była Komisja Europejska w Polsce. Skompletowanie dwunastu części sondy kosmicznej i zbudowanie jej na terenie. Kosmodromu przed zakończeniem czasu gry to główny jej cel.

Każda z części sondy była w posiadaniu jednego z europejskich krajów reprezentowanych w grze. Przedstawiciele tych państw wykonywali różnego rodzaju codzienne zajęcia (m.in.: malowali, czytali książki, trenowali piłkę nożną). Aby zdobyć element sondy, trzeba było przede wszystkim porozumieć się z każdą z tych osób w jej ojczystym języku i wykonać powierzone przez nią zadanie.

W razie nieznajomości języka, w jakim komunikuje się animator, trzeba było szukać pomocy u innych postaci występujących w grze (Zagubionych cudzoziemców oraz Tłumaczy) lub skorzystać z ukrytych na terenie gry Praktycznych Rozmówek Europejskich.

Uczestnicy, podzieleni na małe grupy, biegali tego dnia po Powiślu z mapami w ręku, by w różnych miejscach podejmować kolejne językowe wyzwania.

I tak na boisku liceum przy ul. Bednarskiej można było spotkać portugalskiego trenera młodzieżowego klubu piłkarskiego, który w swoim języku wyjaśniał uczestnikom, że ich zadaniem jest strzelić piłką do bramki, losując wcześniej kartonik z opisanym w języku portugalskim warunkiem (np. strzał z prawą dłonią w tylnej kieszeni spodni, strzał z rękami skrzyżowanymi na piersi czy strzał z ręką przyłożoną do czoła).

Z kolei w jednej z księgarni trzeba było dokonać tłumaczenia tekstu baśni J.Ch. Andersena, a na parkingu zaaranżowanym na rumuński warsztat samochodowy, animator wypowiadający się wyłącznie w języku rumuńskim, wyjaśniał uczestnikom, że ich zadaniem jest umieszczenie w bagażniku pudeł oznaczonych różnymi kolorami w podanej przez niego kolejności. W ramach gry odbył się również francuski plener malarski, gdzie po wcześniejszym wybraniu jednej z dostępnych technik malarskich, trzeba było wykonać kopię jednego z wystawionych obrazów. Na trasie gry można było spotkać także naszego animatora, który grając warszawskiego cwaniaka, zwracał się do graczy z prośbą o wyjaśnienie znaczenia słów takich jak: awantaż, cwajnos, rajster, meter czy wknaić.

Każdy zespół otrzymywał punkty za realizację poszczególnych elementów gry, najwięcej za zdobycie elementu sondy, resztę za wykonywanie powierzonych zadań i wreszcie za finał - czyli wykonanie samej sondy. Zwyciężył oczywiście ten zespół, który otrzymał największą liczbę punktów. A walczyć było o co, bo nagrodą główną były semestralne kursy językowe oferowane przez instytuty kultury w Warszawie.

10 lat CityGames

Dekada to kawał czasu. Mamy tę niesamowitą przyjemność, że robimy to co lubimy i mało tego jesteśmy dumni z każdego zamkniętego projektu! 10 lat to setki gier miejskich i innych eventów integracyjnych na terenie całego kraju i za granicą, a przede wszystkim wielu zadowolonych Klientów.

Szukanie smaczków historycznych, śledzenie nowości na rynku gier, wplatanie odnośników do popularnych programów, czy po prostu wykorzystywanie szeroko pojętej popkultury w fabułach gier - to nasz chleb powszedni. Dzięki temu nasze scenariusze są wyjątkowe i dopasowane pod konkretny brief.

#wszystkogra #10latwgrze

x
lat na rynku
x
różnych miast
x
zrealizowanych gier
x
scenariuszy w bazie

Sprawdź

Konferansjer
Rozpoczęcie i zakończenie każdej gry jest prowadzone przez profesjonalnego konferansjera, który wprowadza w fabułę i dba o zaangażowanie.
Infolinia dla graczy
Przy każdej realizacji uruchamiamy jeden lub (przy większej ilości zespołów) dwa numery alarmowe, które służą graczom w przypadku pytań i problemów
Animatorzy
Większość zadań, które mają wykonać gracze jest obsługiwana przez naszych wyszkolonych animatorów, którzy odgrywają konkretne role w grze.
Nagroda dla zwycięzców
W każdej grze gwarantujemy wspólną, ale podzielną nagrodę dla najlepszego zespołu. W wersji premium dla każdego gracza z trzech najlepszych zespołów.
Kontakt z graczami
Podczas gry podtrzymujemy kontakt i zaangażowanie graczy poprzez wysyłkę SMS, dotyczących przebiegu gry i wydarzeń w jej trakcie. W wersji premium także wiadomości MMS i VMS.
Szybkość realizacji
Posiadamy wiele gotowych scenariuszy, skrupulatnie przygotowanych w najdrobniejszych szczegółach. Możemy je zrealizować w zasadzie od ręki.
AR i ARG
Wymyślamy i organizujemy gry rzeczywistości alternatywnej (ARG), a w grach miejskich wykorzystujemy technologię augmented reality (AR). Trzymamy rękę na pulsie!
Gadżety
Od lat śledzimy nowości na rynku gadżetów hi-tech i z pasją je gromadzimy. Zadbamy więc o dobór sprzętu idealnie dopasowanego do fabuły gry i jej zadań.
Materiały
Przygotowane przez nas Karty Zespołu, mapy czy monety są staranne – zaprojektowane zgodnie ze stylistyką gry przez grafika i wydrukowane full color na papierze wysokiej jakości.
Aplikacje
Od wielu lat oferujemy swoim klientom realizację gier przy użyciu aplikacji na urządzenia mobilne. Mamy w tym naprawdę duże doświadczenie.
10 lat doświadczenia
Setki gier miejskich i innych eventów integracyjnych na terenie całego kraju i za granicą, a przede wszystkim wielu zadowolonych Klientów.

Aplikacje

Zaczęliśmy robić gry jeszcze przed erą urządzeń mobilnych (!), ale od samego początku trzymamy rękę na pulsie, aby łączyć świat wirtualny z realnym, a także wykorzystywać możliwości urzadzeń mobilnych. Korzystaliśmy z wielu rozwiązań firm zewnętrznych, mamy także własne rozwiązania. Oferujemy klientom projektowanie i realizację gier przy użyciu różnych aplikacji. Mamy w tym naprawdę duże doświadczenie i potrafimy dobrać właściwe rozwiązanie do budżetu, grupy docelowej i celów gry.

Prawa do nazw i logotypów aplikacji wymienionych poniżej należą do ich właścicieli. Zostały tutaj użyte tylko w celu informacyjnym

Movee Team ®
Komercyjna aplikacja o atrakcyjnym wyglądzie i dużych możliwościach. Umożliwia przygotowanie nieliniowych scenariuszy, atrakcyjne zadania wykonywane w aplikacji oraz wykorzystujące wszystkie dostępne technologie (QR kody, GPS i inne), wizualizację pozycji zespołów w trakcie gry, stałą obserwację wyników przez graczy, kontakt organizatorów z zespołami oraz kontakt z zespołami pomiędzy sobą wewnątrz aplikacji, a także augmented reality. Z użyciem tej aplikacji możemy przeprowadzić każdą z naszych gier miejskich w wersji wzbogaconej o możliwości aplikacji. Aplikacja wyłącznie na urządzenia z systemem Apple (iPad/iPhone) z systemem w wersji powyżej 11.0.
Actionbound ®
Komercyjna aplikacja o ograniczonych możliwościach z opcjami społecznościowymi. Pozwala na przygotowanie liniowych scenariuszy oraz scenariuszy opartych o mapę miejsc, przygotowanie zadań opartych o niektóre dostępne technologie (np. kody QR, GPS), automatyczne zliczanie punktów zebranych przez graczy, oraz podsumowanie zdobytych punktów po zakończeniu gry. Większość gier, która znajduje się w naszej ofercie możemy przeprowadzić wspomagając je tą aplikacją. Aplikacja działa na urządzeniach Apple (iPad, iPhone) z dowolną wersją systmu iOS, a także na dowolnym urządzeniu z systemem Android dzięki czemu dobrze nadaje się do imprez publicznych.
Moove Team
Moove Team
Moove Team
Actionbound
Actionbound
Actionbound
Aris ®
Aplikacja o dużych możliwościach na licencji open-source. Umożliwia przygotowanie nieliniowych scenariuszy, przygotowanie zadań opartych o wszystkie dostępne technologie (QR kody, GPS i inne), interakcję z postaciami wykreowanymi w grze oraz augmented reality. Z użyciem tej aplikacji możemy przeprowadzić każdą z naszych gier miejskich w wersji wzbogaconej o możliwości aplikacji. Aplikacja wyłącznie na urządzenia Apple (iPad, iPhone). Działa także ze starszymi wersjami systemu iOS. Możliwe jest przygotowanie gry, która działa bez stałego dostępu do internetu.
Cluetivity ®
Komerycyjna aplikacja łączące najlepsze klasycznych poszukiwań skarbów, geocachingu and gier typu escape z dodatkiem rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality). Aplikacja oferuje dwie linie fabularne i zamkniętą listę zadań, które możemy dostować do miejsca i celu gry. Poza wykonywaniem zadań łączących świat wirtualny z realnym gra może być rozszerzona o zadania z prawdziwymi przedmiotami za pomocą pakietu ActionPack™.
Aris
Aris
Aris
Cluetivity
Cluetivity
Cluetivity

Materiały i gadżety

Gracz otrzymuje od nas wszystko, co jest potrzebne do udziału w grze i wejścia w jej klimat. Tym się szczycimy! Przygotowane przez nas Karty Zespołu, mapy czy monety są staranne – zaprojektowane zgodnie ze stylistyką gry przez grafika i wydrukowane full color na papierze wysokiej jakości. Od lat śledzimy nowości na rynku gadżetów hi-tech i z pasją je gromadzimy. Słowem, gadżety to nasz Święty Graal. Zadbamy więc o dobór sprzętu idealnie dopasowanego do fabuły gry i jej zadań. Od latarek UV, krypteksów, krótkofalówek, przez zdalnie sterowane czołgi z kamerą i samochody kierowane przez smartfon, po telefony z lokalizatorami i tablety.
Pan tu nie stał
Gorączka Złota
Creative Room - Karta
Wikingowie - Karta back
Wikingowie - Karta front
City Overdrive
Tablet
Podsłuch
Pojazd
Radio
Krypteks
Kłódki

Zaufali nam:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

rysunek ciasteczka Żeby nasza strona działała dobrze i cieszyła oko wykorzystujemy ciasteczka. Więcej powagi. Dzięki za info!