Niezwykła przygoda na toruńskiej starówce. Gotyk na dotyk.
Fabuła
Latem 1560 roku cały Toruń żył sprawą Anny Grotgernick, której pierniki nie miały sobie równych. Zawistni konkurenci oskarżeniem o czary podburzyli tłuszczę i doprowadzili do samosądu. Anna spłonęła na stosie. Wkrótce „grotgernickie pierniki” zaczęło produkować Sekretne Bractwo Symeona, któremu przewodził ukochany Anny. Bractwo przetrwało do czasów współczesnych. Raz na 100 lat otwiera swoją Akademię Umiejętności Cukierniczych przyjmując na wstępne testy niewielką grupę alumnów.
Jak się gra w Bractwo Symeona?
Uczestnicy wcielają się w rolę kandydatów do Akademii Umiejętności Cukierniczych. Muszą odnaleźć na terenie gry członków Bractwa Symeona i przejść 10 prób, które odnoszą się do jednej z umiejętności potrzebnej przy produkcji pierników. Animatorzy aby zachować zasady konspiracji nie zdradzają się z przynależnością do Bractwa, ale każdy ma przy sobie przedmiot z charakterystycznym symbolem. Zadaniem uczestników gry jest odnalezienie animatorów pośród mieszkańców Torunia i turystów.
Rywalizacja czy kooperacja?
Gra jest organizowana w dwóch wersjach różniących się atmosferą i emocjami towarzyszącymi grze. W przypadku wersji "rywalizacja" zespoły wcielają się w przedstawicieli koncernów spożywczych, którym zależy na zdobyciu receptury w celu zmonopolizowania światowego rynku ciastek. Rywalizują ze sobą o przyjęcie do Akademii. Tylko 3 najlepsze zespoły zostaną przyjęte. W wersji "kooperacja" zespoły starają się zrealizować wspólny cel jakim jest dostanie się do Akademii jak największej liczby uczestników gry i poznanie receptury, która stanowi dziedzictwo Torunia i Polski. Dla graczy lubiących negatywną interakcję mamy także specjalny moduł Tajny Agent, który radykalnie podnosi emocje! Tylko dla graczy z dystansem :)
Gra miejska + questing
Ponieważ Bractwo jest tajne uczestnicy muszą w trakcie gry udawać zwykłych turystów, którzy zwiedzają Toruń. Każdy zespół otrzymuje kartę questu, obejmującego najpiękniejsze zabytki toruńskiej starówki. Gracze realizują quest zdobywając informacje bezpośrednio z kontaktu z zabytkami.
Aktywny warsztat pieczenia pierników
Doskonałym dodatkiem podsumowującym grę miejską jest pokaz pieczenia pierników. Podczas pokazu uczestnicy aktywnie uczestniczą w działaniach, własnoręcznie przesiewając mąkę, ubijając korzenie, mieszając te składniki z miodem. Z gotowego ciasta wycinają pierniki, które po upieczeniu zabierają jako pamiątkę. Pokaz jest wkomponowany w zmagania podczas gry miejskiej. Współpracujemy z kilkoma firmami organizującymi pokazy jednak nie możemy zagwarantować pełnej dostępności terminów. Im szybsza decyzja o organizacji gry wraz z pokazem tym większa szansa na zorganizowanie pokazu w dogodnym terminie (godzina) i optymalnej cenie.