W związku z przypadającym na 9 maja świętem Zjednoczonej Europy, nasza firma w roku 2011 była zaangażowana w dwa warszawskie wydarzenia.
Pierwszy projekt realizowaliśmy podczas Dnia Europy w Miasteczku Europejskim na Nowym Świecie, drugi wraz z Ministerstwem Spraw Zagranicznych podczas Forum Funduszy Europejskich w namiocie wystawienniczym na Agrykoli.
I tak stanowisko MSZ na Agrykoli oraz towarzysząca mu gra nawiązywały tematycznie do europejskiej wielojęzyczności i wielokulturowości oraz szczególnie do polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Do gry w ramach targów mogła przystąpić każda osoba, która odebrała Kartę Gracza i podała dane kontaktowe. Po zakończeniu gry wśród osób, które oddały karty, rozlosowane zostały nagrody rzeczowe, a każda osoba, która ją ukończyła, otrzymała pamiątkowy gadżet.
Gra polegała na uzupełnieniu Wielokulturowej Mapy Europy, którą uczestnicy otrzymali wraz z Kartą Gracza. Mapa Europy była graficznie zintegrowana z planem namiotu wystawienniczego, tak by gracze odwiedzając różne europejskie „kraje”, mogli jednocześnie poruszać się po namiocie zwiedzając wystawę. Aby uzupełnić mapę uczestnicy musieli wykonać szereg prostych zadań. Polegały one m.in. na przyporządkowaniu jednego ciekawego słowa z języka narodowego, monety 1 Euro lub jednostki narodowej czy tradycyjnego stroju mieszkańców do danego kraju.
Miasteczko Europejskie na Nowym Świecie miało podobny charakter, ponieważ także nawiązywało do europejskiej wielojęzyczności i wielokulturowości. Ponadto realizowane aktywności dostosowane były do profilu uczestników Parady Schumana, a więc: dzieci, młodzieży szkolnej i rodzin. Stanowisko było obsługiwane przez 6 animatorów przebranych w jednolite uniformy w kolorach Unii Europejskiej. Wśród przygotowanych atrakcji była m.in. zabawa z kolorową chustą i tunelem Klanza, malowanie kredą flag państwowych, kolorowanie kolorowanek, rozwiązywanie rebusów, malowanie farbami, wykonywanie flag z papieru, itp. Dla dzieci dużą atrakcją była też podróż w świat baniek mydlanych oraz możliwość pomalowania twarzy czy wykonania tatuażu, często przedstawiającego flagę jednego z państw Unii.
Obie inicjatywy pozwoliły warszawiakom jeszcze lepiej uświadomić sobie swoją przynależność do Unii Europejskiej, a także były pretekstem do świetnej zabawy dla dużych i małych.