Jednodniówka to gra miejska, która odbyła się 18 września 2011r. na warszawskim Wilanowie w ramach Wilanowskiego Programu Aktywności Lokalnej.
Uczestnicy gry mieli za zadanie wcielić się w zespoły dziennikarskie, których celem było stworzenie jednodniówki lokalnej gazety. Miała ona być poświęcona działaniom realizowanym w ramach programu Mój Dom Wilanów. Zbierając materiały do gazety, uczestnicy zapoznawali się z przedsięwzięciami przeprowadzanymi na terenie Wilanowa, badali opinie jego mieszkańców na ten temat oraz zdobywali opinie ekspertów.
I tak po zarejestrowaniu swojego udziału, gracze otrzymali na starcie „makietę gazety" w postaci kolorowego wydruku A3. Zawierała ona layout gazety, gotowe tytuły działów oraz puste miejsca na artykuły i zdjęcia. W trakcie gry uczestnicy zdobywali materiały, którymi wypełniali swój layout, tworząc w ten sposób własną unikalną wersję jednodniówki. Tytuły działów, odpowiadały przeprowadzonym w ramach projektu pracom: Rodzinny Wilanów, Aktywni obywatele, Poznaj swój Wilanów, Kultura i społeczeństwo.
Uczestnicy gry, aby zdobyć materiały do swojej gazety, wykonywali zadania w miejscach tematycznie związanych z programem. Pomagali im w tym animatorzy, którzy przyznając punkty, mieli możliwość podziwiać m.in. ich pomysłowość i sprawność fizyczną. I tak na przykład jedno z zadań polegało na tym, że wybrana osoba z zespołu musiała przejechać na rowerze jak najdłuższy odcinek nie używając pedałów. Pozostali gracze mieli w tym czasie ustawić się wzdłuż chodnika i popychać rower wraz ze swoją koleżanką czy kolegą. Zadanie to było związane z elementem programu, który dotyczył zwiększenia atrakcyjności turystycznej dzielnicy Wilanów poprzez inwestycję w ścieżki rowerowe.
Innym razem uczestnicy gry mogli wykazać się kreatywnością. Mieli bowiem stworzyć projekt reklamy wybranej usługi społecznej dzielnicy np. bezpłatnych badań mammograficznych czy pomocy w nauce. A wszystko to przy pomocy zwykłej kredy i kawałka chodnika.
Z kolei w ramach promowania dobrych praktyk sąsiedzkich, gracze mieli wykonać jakieś zadanie pożyteczne pod względem społecznym. I tak jedni pomagali przejść przez ulicę jakiejś starszej pani, inni wyrzucali śmieci czy noslili torby z zakupami. Każdy taki czyn należało potwierdzić fotografią, wklejoną następnie do swojej gazety.
Gra okazała się więc nie tylko świetną rozrywką, ale też w nienachalny sposób promowała dzielnicę Wilanów. Satysfakcja uczestników była dodatkowo wzmocniona nagrodami, w tym aparatem fotograficznym za zajęcie pierwszego miejsca.